Jak działa zarządzanie reputacją?

Share Post:

Jak działa zarządzanie reputacją?

Reputacja odnosi się do przewidywalności przyszłych zachowań firmy lub osoby – czy to jako partnera umownego w kontekście ekonomicznym, czy też na przykład jako sołtysa w kontekście społecznym struktury wiejskiej. Internet stał się drugą rzeczywistością dla pracowników i klientów. Każdy wyrabia sobie opinię, pyta o historie i doświadczenia związane z internetem. Nie wystarczy tylko obecność w sieci, ta obecność musi być żywa.

W przeszłości reputacja była tworzona poprzez ciągłość zachowań i propagandę word-of-mouth. Kapitalizm rozpoznał te struktury i strategie mediacyjne i przeniósł je do reklamy, aby zapewnić produktom lub osobom pozytywną reputację.

Strategie rekomendacyjne jako następca propagandy word-of-mouth sparowane z brandingiem jako uproszczeniem dla konsumentów i konsumentek. „Dobra jakość produktu kojarzy się z wytworzoną marką, ułatwiając m.in. nawigację; w sytuacji stresowej odstępstwo od jakości jest wybaczane.“

Dobrą opinię zdobywa się offline poprzez wieloletnią ciągłość.
Zasada prawdy nie obowiązuje w reklamie czy internecie tak jak w sektorze „offline“.
Prawda i fikcja przenikają się za sprawą mediów i reklamy.
Reputacja „online“ jest tak samo istotna jak „offline“.

Jasna informacja – w ciągu kilku sekund należy ukształtować reputację online. Informacje, które nie są istotne dla wyszukiwarek, nie są brane pod uwagę.

1. wolność treści w Internecie

Internet nie ma prawie żadnych ograniczeń prawnych ani technicznych i stawia systemy prawne przed zadaniami nie do rozwiązania. Podobnie jak w przypadku wolności prawa podczas zasiedlania Ameryki Północnej 170 lat temu, w internecie wszystko jest dozwolone i nic nie jest skutecznie zabronione. Nie ma kontroli treści (słowo kluczowe: ochrona nieletnich, pornografia, przemoc, skrajne poglądy polityczne, urojenia religijne). Każdy może swobodnie wypowiadać się na dowolny temat i o dowolnej osobie w dowolnym czasie.

2. koncepcja wieczności internet

Internet nie ma „krzywej zapomnienia“, wszystko co kiedykolwiek zostało puszczone w wolność internetu może być zachowane praktycznie na zawsze. Gazety żółkną, internet nie.

3. ograniczenie czasowe dla informacji w Internecie

Informacje, które tworzą reputację osoby trzeciej dzięki wolności internetu pod pojęciem wieczności są przyjmowane do wiadomości w bardzo krótkim czasie. Z reguły budowanie reputacji trwa zaledwie kilka sekund lub minut. Głębsze badania z dłuższym pobytem w celu zebrania informacji nie są wymagane. W trybie offline na dobrą reputację pracuje się przez całe życie; w trybie online reputację osiąga się w ciągu kilku sekund.

4. zależność od wyszukiwarki

Internet jest tylko teoretycznie wolny w pozyskiwaniu informacji do budowania reputacji; w 99% przypadków użytkownicy Internetu docierają do informacji istotnych dla reputacji poprzez oferty wyszukiwarek. Oznacza to: jestem wygooglowany, więc jestem. Albo: bez wyników wyszukiwania bardzo daleko w przód, wynik nie istnieje.

Stay Connected

More Updates

ABOWI UAB - IPO udane

Klucz do udanego wejścia na giełdę z reputacją

W wysoce konkurencyjnym środowisku biznesowym IPO, kluczowe znaczenie dla spółek ma budowanie zaufania wśród inwestorów. Jest to ważny krok w kierunku osiągnięcia długoterminowej akceptacji rynkowej,

ABOWI Reputacja - Sukcesja firmy

Sukcesja firmy: Jak reputacja zapewnia sukces

Z czasem właściciele firm muszą pomyśleć o sukcesji, ponieważ zapewnia ona sprawną kontynuację działalności i może zabezpieczyć sukces firmy w dłuższej perspektywie. W tym przypadku